This is how sport looks like #38

TAK VYZERÁ ŠPORT #38
Otvárací ceremoniál Prvých Majstrovstiev sveta v synchronizovanom plávaní mladších juniorov v Šamoríne v roku 2019 sa konal v predvečer prvého súťažného dňa. Po úvodných prejavoch nasledovalo púšťanie lampiónov, zaznela štátna hymna, videli sme viaceré umelecké vystúpenia ako aj vystúpenie španielskej olympioničky Ony Carbonell a program končil videoprojekciou.

Slávnostnú atmosféru podčiarkovalo aj to, že ceremoniál začínal o 20,30 hod. a konal sa už v podstate za tmy.

No čo bolo dobré pre atmosféru, nebolo dobré pre mňa :-)

Fotografovať šport, pre ktorý je typický pohyb, znamená používať pre nasnímanie fotografie veľmi krátke časy. Inak by bol záber rozmazaný. No čím je použitý čas kratší, tým viac svetla je pre fotografiu potrebné. Preto aj na rôznych športových podujatiach vidieť fotografov s “veľkými objektívmi”, ktoré jednak športový dej k fotografovi dostatočne priblížia, no veľké sú najmä preto, aby prepúšťali maximum svetla. No keď je ale potrebné použiť veľmi krátky čas a aj takýto objektív so sebou máte, tak hoci je schopný prepustiť maximum svetla, vie ho prepustiť najviac toľko, koľko ho “na scéne” naozaj je :-)
A už stačí – koniec technického okienka :-)

Urobiť aspoň niekoľko aspoň ako tak dobrých fotografií z vystúpenia Ony Carbonell bol práve z tohto dôvodu veľký problém a aj preto ich nevzniklo veľa a aj preto nie veľmi dobrých :-(

No keď sa na to pozerám spätne, tak toto bol asi najťažší moment celých Majstrovstiev a počas ďalších dní som si už užíval fotenie pod otvorených nebom za krásneho, miestami až primoc slnečného a horúceho počasia :-)

Ako som už písal vyššie, na fotografiách je Ona Carbonell, španielska synchroplavkyňa a dvojnásobná medailistka z Olympijských hier 2012 v Londýne. Na poslednej fotografii je potom spoločne s Lisou Schott, Chairwoman of the FINA Technical Artistic Swimming Committee.

Atmosféru tohto ceremoniálu si môžete priblížiť prostredníctvom fotografií

Pridaj komentár