This is how sport looks like #16

TAK VYZERÁ ŠPORT #16
Je 19. január 2019, sme v Prahe a presne o 19:19 hod. začína slávnostný večer pri príležitosti 100. výročia organizovaných plaveckých športov v Československu a založenia Československého amatérskeho plaveckého zväzu.

Za stolmi sedí množstvo slávnostne oblečených hostí, osobností plaveckých športov z oboch našich štátov. Medzi hosťami je možné nájsť mnoho známych tvárí a svojou účasťou podujatie poctili aj prezidenti FINA a LEN.

Prebieha odovzdávanie ocenení, panuje výborná nálada, spomína sa a občas sa objaví aj nejaká tá slzička. Každá z ocenených osobností zožne obrovský potlesk, no pri jednej z nich sa celé publikum zdvihne zo stoličiek a predvedie jedno veľké, hlasné, jednu minútu trvajúce standing ovation.

Tou osobnosťou bola účastníčka piatich olympiád, držiteľka dvoch strieborných olympijských medailí, mnohonásobná majsterka Európy aj sveta, Martina Moravcová.

Vrátiť sa do týchto okamihov môžete prostredníctvom záznamu.

Na fotografiách je Martina Moravcová spolu s trénerkou p. Věrou Čamborovou a svojou mamou Darinou.

Viac fotografií z podujatia

V rámci podujatia bola založená aj Sieň slávy českých, slovenských a československých plavcov, ktorej zakladajúcimi členmi sa stali všetci ocenení v rámci 100. výročia.

Síň slávy českého a československého plavectví nájdete tu.

Pridaj komentár